HABERDAR
OL

HakkımızdaCaddebostan Kültür Merkezi (CKM), sanat dünyasına damga vuran etkinliklerle Anadolu Yakası’nın en önemli kültür merkezlerinden biridir. 

Büyük salonunda 656, küçük salonunda 126 seyirci ağırlayabilen CKM, tiyatro oyunlarına, caz ve klasik konserlere, sinema gösterimlerine, ulusal ve uluslararası sanatçıların sergi ve panellerine ev sahipliği yapıyor.

Anadolu Yakası'ndaki kültür ve sanat faaliyetlerinin eksikliğini ortadan kaldırmak amacıyla, Kadıköy Belediyesi'nin 05 Aralık 2003 tarihinde yapımını başlattığı Caddebostan Kültür Merkezi, 11 Aralık 2005’te Fazıl Say, 14 Aralık 2005’te Sertap Erener ve 21 Aralık 2005’te Erol Evgin konserleriyle sanatseverlere kapılarını açtı.

19 bin metrekarelik alana inşa edilen Caddebostan Kültür Merkezi (CKM), tiyatro, konferans, sinema ve sergi salonlarıyla aynı anda 3 bin kişiyi konuk edecek şekilde planlandı.

Kültür merkezimiz bünyesinde barındırdığı 8 sinema salonu, yayınevi, restoran, spor salonu, butik sanat kütüphanesi, sanat galerisi, 3 adet fuaye sergi alanı, 2 adet 126 kişilik ve 1 adet 656 kişilik çok amaçlı salonuyla tam bir kültür merkezi özelliği taşımaktadır.

Caddebostan Kültür Merkezi, sezonda ortalama 1 milyon ziyaretçisi ile Türkiye'nin en önemli kültür merkezleri arasında yer almaktadır.

Caddebostan Kültür Merkezi bu yıl da çok sayıda etkinlikle kültür-sanat hayatımıza renk katmaya devam edecektir.